Rady pro bezpečnost na internetu

Buďte na internetu v bezpečí

Internet je skvělé místo, kde najdete spoustu informací a můžete komunikovat nebo hrát hry s kamarády. Na některé věci je ale potřeba si dát pozor. A právě o nich jsou následující videa, kterými vás provede Jirka spolu s Julkou z Avastu.

Bezpečně na internetu

Rychlé tipy

V této sérii najdete řadu užitečných návodů, jak si chránit soukromí na sociálních sítích. Jirka s Julkou vám například poradí, jak si nastavit dvoufázové ověření nebo upravit timeline na Facebooku.

Další videa

Viry a hackeři

Věděli jste, že potřebujete antivirovou ochranu i pro mobil, nebo že se moderní internetové hrozby velmi často šíří přes sociální sítě? Jak si vybrat silné heslo a správně s ním zacházet? Co opravdu dělá hacker a jaké nebezpečí hrozí na otevřených Wi-Fi sítích? To všechno se dozvíte právě v této sekci.

Další videa

Sociální sítě

Každý z nás se alespoň jednou seznámil s někým na internetu, třeba při hraní online her. Jaká nebezpečí mohou nastat, pokud si při online seznamování nedáte pozor? Které informace o sobě byste neměli nikdy sdílet veřejně na internetu, dokonce ani posílat do soukromého chatu? V této sekci Vám Jirka s Julkou prozradí řadu triků, jak chránit své soukromí na sociálních sítích.

Další videa

Online hry

V této sekci Vám Jirka spolu s bývalým ProGamerem Tomášem řeknou spoustu užitečných informací o bezpečném světě počítačových her. Dozvíte se třeba, jak si správně vybrat hru nebo jak mohou cheaty ohrozit Váš počítač. Také Vám poradíme, jak bezpečně komunikovat v online hrách.

Další videa