Na co se ptáte nejčastěji

Jak to celé funguje?

Kdy můžeme přihlásit svou školu?

Každý měsíc Jirka s týmem Buď Safe Online navštíví jednu vybranou školu v jednom ze 14 krajů České republiky. Každý měsíc tedy bude možné soutěžit pouze v jednom kraji. Přihlásit se budete moci v tom měsíci, ve kterém přijde řada na kraj, ve kterém je vaše škola. Zde můžete sledovat, ve kterém regionu zrovna probíhá přihlašování a zda Vaše škola už je přihlášena.

Který kraj bude další?

Pořadí krajů není dopředu známé. Jirka vždy zhruba měsíc dopředu připraví video, v rámci kterého oznámí, který kraj je další na řadě. Sledujte náš web, Facebook a Instagram, a dozvíte se jako první, kam se chystá.

Kdo se může přihlásit?

Akce je určena pro 1. a 2. stupeň základních škol a 6.-9. třídy víceletých gymnázií. Školu smí přihlásit pouze učitel/ředitel.

Smí se naše škola přihlašovat opakovaně (např. víc různých tříd samostatně)?

Ne, každou školu je možné přihlásit pouze jednou. Proto se domluvte a přihlaste svou školu společně. Nevíte, zda je Vaše škola již přihlášena? Ověřit si to můžete zde.

Kdy a jak probíhá přihlašování?

Přihlásit školu může kterýkoli z vašich učitelů v prvních třech týdnech soutěžního měsíce. Přesný termín najdete vždy na tomto webu. Stačí, když vyplní náš formulář, v rámci kterého uvede, proč má Jirka přijet právě do vaší školy. Ale pozor, máte na to pouze 320 znaků. V posledním týdnu se pak hlasuje . Jen pozor, že každý měsíc lze přihlašovat pouze školy z jednoho vybraného kraje, kde se právě soutěží. Úplná pravidla soutěže o návštěvu Jirky Krále najdete zde.

Kdy a jak probíhá hlasování?

Hlasování probíhá ve čtvrtém týdnu soutěžního měsíce. Každý může hlasovat jen pro jednu školu z daného kraje . Další body pro svoji školu můžete získat za správné odpovědi v kvízu o bezpečnosti na internetu. Za každou správnou odpověď získáte jeden bod. Po jeho dokončení můžete získané body přidělit vybrané škole. Škola s nejvyšším počtem bodů vyhrává.

Proč mi nejde přihlásit moje škola?

Každý měsíc je možné přihlašovat školy pouze z jednoho kraje v České republice. Máme u nás 14 krajů, takže se ničeho nebojte, brzy dojde řada i na váš kraj. Mrkněte zde, ve kterém kraji se zrovna soutěží.

Jak a kdy se dozvíme, jaká škola zvítězila?

Po ukončení hlasování a sečtení všech hlasů dojde k vyhlášení vítězné školy zde na webových stránkách Buď Safe Online. V případě, že vyhrála právě Vaše škola, budeme kontaktovat učitele nebo ředitele, který Vás přihlásil.

O workshopu

Co se dozvíte v průběhu workshopu?

Dozvíte se nejenom jak vypadá den YouTubera Jirky, ale také spoustu užitečných informací o tom, jak se bezpečně chovat na internetu, jak si co nejlépe zabezpečit mobil a počítač, nebo jak si chránit své soukromí a účty před ukradením.

Kdy workshop proběhne?

Přesný termín workshopu bude dohodnut přímo s vítěznou školou. Budeme vás kontaktovat a najdeme nejvhodnější termín pro obě strany.

Jak dlouho u nás Jirka bude?

Každý workshop trvá přibližně 1,5 hodiny. Na konci je prostor i na společné focení a autogramiádu.

Pro kolik dětí je workshop určen?

Záleží na podmínkách v každé škole (prostory, ozvučení, apod.), které mohou být individuální. Optimální množství je však zpravidla do 150 dětí.

Divoká karta

Co je to Divoká karta?

Divoká karta je označení pro další způsob, jak vyhrát přednášku s Jirkou. Vytvořte video reprezentující vaši školu, ve kterém co nejkreativněji ztvárníte, proč by přednášku měla vyhrát právě vaše škola. Video nahrajte na YouTube a poproste svého učitele, ať vaši školu zaregistruje.

Jaká jsou pravidla Divoké karty?

O Divoké kartě se nehlasuje, neprobíhají nominace ani není omezena rozdělením na kraje. Jirka spolu s Avastem vyberou nejlepší video nebo videa. Čím unikátnější a kreativnější video, tím větší šance na úspěch. 

Vítězná škola vyhrává v rámci Divoké karty pouze přednášku - nikoliv návštěvu vítězné školy. Město, kde se přednáška uskuteční, je vždy Praha, kdy náklady na dopravu si hradí vítězná škola sama. Konkrétní místo bude vždy upřesněno na základě domluvy.

Tisk, média a spolupráce

Kde mohu získat materiály ke stažení (logo projektu, apod.)?

Veškeré materiály jsou k dispozici ke stažení zde.

Naše organizace má zájem o spolupráci s vámi. Na koho se můžeme obrátit?

Vážíme si vašeho zájmu a rádi možnosti spolupráce probereme a posoudíme. Napište nám e-mail na info@budsafeonline.cz a my se vám ozveme.

Jste zástupci médií a rádi byste nás doprovodili na jeden z workshopů a napsali o něm reportáž?

Máme z vašeho zájmu radost a těšíme se, že se nám ozvete na info@budsafeonline.cz.

Další otázky

Je projekt oficiálně uznávaný Ministerstvem školství?

Ano, projekt je provozován pod záštitou MŠMT.

Kdo stojí za tímhle projektem?

Jedná se o nekomerční projekt, který je společným dílem Jirky Krále a společnosti Avast Software s.r.o.