Kam pojede Jirka příště?

Tentokrát o setkání s Jirkou soutěží školy z Ústeckého kraje.
Hlasovat pro svoji školu můžete do 31. října a jenom jednou. Další body v hlasování můžete získat tím, že správně odpovíte na otázky v našem kvízu.

Základní škola Osek, okres Teplice

Hrdlovská 662, Osek, 417 05

133 hlasů

S nápadem zúčastnit se této soutěže přišli sami žáci 6. B. V loňském roce jsme si vytvořili dotazník, který mapoval znalosti o bezpečnosti na internetu a zjistili jsme, že toho dost nevíme. Věnujeme se výuce informatiky od 2. ročníku naší školy a rádi bychom se dozvěděli více od Vás a Jirky Krále.

Více info
Méně info

Základní škola Rumburk, Tyršova ulice 1066/2, okres Děčín, příspěvková organizace

Tyršova 1066, Rumburk, 408 01

12 hlasů

Hlavním důvodem je stále častěji se vyskytující kyberšikana. Není výjimkou, že projevy kyberšikany řešíme už na prvním stupni základní školy. Dalším důvodem je vyloučená lokalita, z které k nám dochází většina žáků.

Více info
Méně info

Základní škola s rozšířenou výukou hudební výchovy, Teplice, Maršovská 1575/2

Maršovská 1575, Teplice, 415 01

339 hlasů

Proč k nám?Protože bych u dětí jako nová učitelka mohla zamachrovat,že jsem k nim dostala Jirku Krále! :D Bohužel většina učitelů jsou starší dámy a s dětmi se na takto důležité téma skoro nikdo nebaví ač děti tráví ve "virtuálním" světě většinu času. Byla by to pro ně skvělá zkušenost a já bych jim ji chtěla dopřát.

Více info
Méně info

Základní škola Ústí nad Labem, Hluboká 150, příspěvková organizace

Hluboká 150, Ústí nad Labem, 403 31

1596 hlasů

S žáky o "nebezpečích" vedeme při hodinách informatiky debaty, ale slyšet to od někoho, koho děti znají právě prostřednictvím sociálních sítí je něco, co jim v hlavách uvízne stoprocentně.

Více info
Méně info

Základní škola Ústí nad Labem, Školní náměstí 100/5, příspěvková organizace

Školní náměstí 100, Ústí nad Labem, 400 01

16 hlasů

Naši žáci neznají jiný druh zábavy než sociální sítě.Jsme vyloučená lokalita,kde děti mají přístup k mobilním datům,ale rodiče ne.Velmi často řešíme případy kyberšikany,nadávek,sprostých fotek.Případy končí rvačkami ve škole i venku.Rodiče o sporech nemají vůbec tušení.Proto je nutná prevence od cizích osobností.Děkuji

Více info
Méně info

Základní škola Velký Šenov, okres Děčín

Mírové náměstí 440, Velký Šenov, 407 78

3555 hlasů

Internet je nebezpečné prostředí, které si můžemne udělat bezpečnější a to právě díky Vám !!

Více info
Méně info

Základní škola Žatec, Petra Bezruče 2000, okres Louny

Petra Bezruče 2000, Žatec, 438 01

6645 hlasů

My tu chceme Jirku, máme ho tu v merku. Nevíme si rady, když hackeři jsou tady. S Avastem tu surfuju, ten program prostě miluju. (práce dětí) Děti se chtějí dozvědět víc o nebezpečí na netu. Fandí Vám a těší se na Vás.

Více info
Méně info

Základní škola, Klášterec nad Ohří, Krátká 676, okres Chomutov

Krátká 676, Klášterec nad Ohří, 431 51

15 hlasů

Zapeklité! Snaha, vysvětlování, seznámení s hrozbami.Vzhledem k nezodpovědnosti některých kantorů nastavena blokace problémových webů.To ve škole, ale co doma, u kamaráda ..... Snad pomůže slovo odborníka " z druhého břehu". Čerpám z letitých zkušeností na jiné škole (viz nezodpovědní kantoři). Díky a snad to klapne.

Více info
Méně info

Základní škola, Most, J. A. Komenského 474, příspěvková organizace

J. A. Komenského 474, Most, 434 01

219 hlasů

Důvodem je určitě to, že většina žáků naši školy Jirku Krále obdivuje a má na ně velký vliv, tudíž jeho spojení s bezpečností na internetu by pro ně bylo velkou motivací se s ním osobně setkat a zároven si na internetu dávat pozor a vyhnout se např. kyberšikaně.

Více info
Méně info