O projektu

Buď safe online je nevýdělečný, osvětový projekt pod záštitou MŠMT, který vzdělává děti na základních školách, jak se na internetu chovat správně a bezpečně.
Vznikl v březnu 2018 ve spolupráci technologické společnosti Avast a influencera Jirky Krále, kteří společně pořádali sérii přednášek na školách. V roce 2020 představili na webu Buď safe online interaktivní online kurz, který pomáhá dětem správně řešit rizikové situace jako je seznamování, agrese nebo podvody na internetu. Využívat ho mohou i učitelé při školní výuce.
Projekt Buď safe online staví na konkrétních příkladech z praxe. K dětem promlouvá chytlavou a jim blízkou formou v prostředí online kurzu, skrze sociální sítě, blog a videa s návody, jak jednotlivým hrozbám předcházet.
Projekt již získal řadu ocenění, včetně Cen SDGs 2019, Effie Awards 2019 a WebTop100.

Ocenění

  • Vítěz v kategorii Byznys ve veřejném hlasování
  • 3. místo v kategorii Sociální, ekologický a kulturní marketing
  • Vítěz v kategorii Digitální brandová kampaň roku 2019
  • 3. místo v kategorii Neziskový sektor, kultura a obecně prospěšné projekty

Press kity

Průzkum Škola během koronakrize 2020

25. 8. 2020
Stáhnout

Jak se rodiče vypořádali s výukou během karantény a jak se připravit na nový školní rok? Ve spolupráci se socioložkou Kateřinou Müllerovou jsme se zeptali rodičů z 12 zemí, jak vnímali distanční výuku během pandemie, jak s nimi učitelé komunikovali a s čím nejvíce bojovali.

Průzkum Děti a Internet 2019, pohled rodičů a dětí

19. 11. 2019
Stáhnout

Co si myslí rodiče o tom, jak jejich děti využívají internet, a jaká je realita? Ve spolupráci s agenturou Nielsen Admosphere jsme se zeptali rodičů, jak se jejich děti na internetu chovají, jaká bezpečnostní opatření používají a s jakými situacemi se setkávají na sociálních sítích. Stejné otázky jsme položili také dětem a výsledky srovnali.

Fotografie z workshopů

Zip (34 souborů jpg, 138 MB)
Stáhnout

Ve složce najdete výběr fotek z našich návštěv na základních školách po celé ČR.

Spuštění projektu Buď safe online

1. 3. 2018
Stáhnout

Společnost Avast ve spolupráci s Youtuberem Jirkou Králem spouštějí projekt Buď safe online. V rámci něj navštíví 14 českých základních škol, aby žákům ukázali, jak se na internetu chovat bezpečně. Na podporu projektu vznikají také edukativní videa a další materiály pro děti, rodiče i učitele.