O projektu

Projekt Buď safe online je nevýdělečný, osvětový program pod záštitou MŠMT, který se zaměřuje na vzdělávání a prevenci v oblasti bezpečnosti na internetu u dětí na základních školách.
Volí formu interaktivní, živé besedy (workshopu), kde dětem na konkrétních příkladech z praxe názorně ukazuje, jak předcházet rizikům spojeným s používáním internetu a moderních technologií. To pak kombinuje s prezentací na internetu v podobě webových stránek a videí zaměřených na jednotlivé hrozby.
Novinkou v roce 2020 je interaktivní online kurz, který mohou učitelé používat při výuce. Projekt již získal řadu ocenění, včetně Cen SDGs 2019, Effie Awards 2019 a WebTop100. Za projektem stojí technologická společnost Avast a influencer Jirka Král.

Ocenění

  • Vítěz v kategorii Byznys ve veřejném hlasování
  • 3. místo v kategorii Sociální, ekologický a kulturní marketing
  • Vítěz v kategorii Digitální brandová kampaň roku 2019
  • 3. místo v kategorii Neziskový sektor, kultura a obecně prospěšné projekty

Press kity

Průzkum Děti a Internet 2019, pohled rodičů a dětí

19. 11. 2019
Stáhnout

Co si myslí rodiče o tom, jak jejich děti využívají internet, a jaká je realita? Ve spolupráci s agenturou Nielsen Admosphere jsme se zeptali rodičů, jak se jejich děti na internetu chovají, jaká bezpečnostní opatření používají a s jakými situacemi se setkávají na sociálních sítích. Stejné otázky jsme položili také dětem a výsledky srovnali.

Fotografie z workshopů

Složka s fotografiemi
Stáhnout

Ve složce najdete výběr fotek z našich návštěv na základních školách po celé ČR.

Spuštění projektu Buď safe online

1. 3. 2018
Stáhnout

Společnost Avast ve spolupráci s Youtuberem Jirkou Králem spouštějí projekt Buď safe online. V rámci něj navštíví 14 českých základních škol, aby žákům ukázali, jak se na internetu chovat bezpečně. Na podporu projektu vznikají také edukativní videa a další materiály pro děti, rodiče i učitele.