Pro rodiče: Jak chránit děti před online hrozbami

Bezpečnost dětí na internetu

Určitě jste si všimli, že vaše děti tráví na internetu spoustu času. Svůj mobil, tablet nebo počítač používají běžně na procházení webových stránek, komunikaci na sociálních sítích nebo hraní her, ale ne vždy si uvědomují, že jim při tom může hrozit nebezpečí. Proto je velmi důležité naučit je, jak se na internetu chovat a na co si dát pozor.

Bezpečně na internetu

Sociální sítě

Vaše děti patří ke generaci, pro kterou je publikování příspěvků na Facebooku či na Twitteru, sdílení fotografií na Instagramu nebo hledání informací na Googlu či Wikipedii běžnou součástí každodenního života. Sociální sítě hrají v moderním světě a zejména v životě našich dětí velkou roli. Proto bychom měli zajistit, aby dětem při jejich používání nic nehrozilo.

Přehled všech článků

Bezpečnost na internetu

Než se kdokoli z vaší rodiny poprvé připojí k internetu, zkontrolujte, zda máte ve své domácnosti zabezpečena všechna zařízení, která budete chtít připojit na Wi-Fi síť. Zpravidla se jedná o počítače, mobilní telefony, tablety a také routery. Malware v kterémkoli z těchto zařízení může ohrozit osobní údaje celé vaší rodiny.

Přehled všech článků

Mobilní bezpečnost

Mnoho dnešních mladých lidí nepustí svůj chytrý telefon z ruky. Možnosti použití a funkce mobilních zařízení se neustále rozšiřují, a proto jejich ochrana před malwarem nabývá na čím dál větší důležitosti. Vysvětlete svým dětem, jak používat chytrý telefon bezpečným způsobem.

Přehled všech článků

Buďte safe online s Avastem

Ochráníme vás i vaše děti.


Zajímá vás téma bezpečí na internetu? Sledujte nás na Facebooku, Twitteru, Youtube a Google+ a nic vám neuteče!