Bezpečnost na internetu

Stahování a sdílení souborů

Stahování a sdílení souborů

Můžu si stáhnout nejnovější hudební hit zadarmo?

Ne, i když to může být lákavé pomyšlení. Řada nezákonně stažených  skladeb a filmů pochází ze sítí peer-to-peer (P2P) určených ke sdílení souborů, kde se na rozdíl od důvěryhodných a legálních webových stránek mohou vyskytovat různá rizika. V souborech od neznámých lidí se může ukrývat malware, spyware nebo pornografie. Při sdílení souborů získají ostatní uživatelé přístup k datům ve vašem počítači a mohou vám také odcizit citlivé rodinné informace.
 
Streamovací webové stránky jsou mezi uživateli oblíbené, protože na nich mohou sledovat obsah nelegálních souborů, aniž by je museli stahovat nebo uchovávat. Stahováním dat z pirátských stránek každopádně porušujete zákony a podporujete internetové zločince.
 
Používejte selský rozum. Nejnovější filmový trhák, který stahujete či streamujete, v podstatě kradete jeho autorům, a to je špatně (nemluvě
o tom, že je to nezákonné). Pokud vaše děti stahují autorsky chráněný materiál, jako rodiče za to můžete být zodpovědni.
 
Nenavštěvujte rizikové stránky. Ke stahování zvolte raději oficiální stránky a vyvarujte se různých P2P webů, sociálních sítí či nedůvěryhodných blogů a fór. 

Vždy nejdříve otestujte stažené soubory antivirovým programem. Před spuštěním zkontrolujte stažené soubory programem Avast Antivirus.

  • Umělci a lidé z hudebního průmyslu v důsledku nezákonného stahování hudby ročně přijdou o 12,5 miliardy dolarů.