Mobilní bezpečnost

Bezpečná likvidace starých zařízení

Bezpečná likvidace starých zařízení

Zrovna jste svému dítěti pořídili nejnovější a nejlepší zařízení na trhu a teď přemýšlíte, co udělat s jeho starým chytrým telefonem, který už nepotřebuje nebo nepoužívá?
 
Nemusíte si dělat žádné starosti. Nepotřebných telefonů se můžete šetrně a bezpečně zbavit hned několika způsoby. Podívejme se na ně:

  • Prodejte je online. Spousta lidí hledá levné telefony z druhé ruky, které už nikdo nepotřebuje. Před prodáním však z telefonu řádně vymažte veškerá data, ať se vaše soukromé fotografie či jiná data uložená v jeho paměti nedostanou do rukou někomu nepovolanému. To samé platí u prodeje telefonů vašich dětí, vždy se před prodejem ujistěte, že v telefonu nezůstala žádná osobní data. 
  • Nevyhazujte je do koše. Vyhazování staré elektroniky do popelnice je škodlivé vůči životnímu prostředí. Místo toho zařízení odevzdejte v místním obchodě s elektronikou k recyklaci.
  • Darujte je na dobročinné účely. Darujte své chytré telefony některé z neziskových organizací. Řada charit nabízí bezplatnou recyklaci mobilních telefonů a prodává všechna darovaná zařízení k repasování nebo recyklaci. Příjmy z darovaných telefonů pomohou lidem v nouzi.

Řada prodejců vykupuje staré telefony zpět. Případně můžete své zařízení prodat.